Ćwiczenia

Przykładowe ćwiczenia gimnastyki porannej

Skłon boczny tułowia. Prawa ręka na biodrze, lewa w górze. Pochyl tułów w prawą stronę. Utrzymaj 4 sekundy, zmień stronę.

Przysiad. Pozycja wyjściowa: stanie, stopy rozstawione na szerokość barków, ręce wyciągnięte przed siebie. Wykonaj przysiad. Uważaj, aby kolana nie wychodziły do przodu, poza obszar stóp. Powtórz 10 razy.

Głęboki oddech ze wspięciem na palce. Pozycja wyjściowa: stopy szeroko, kolana lekko ugięte. Wykonaj głęboki wdech z jednoczesnym wznosem ramion bokiem w górę, i wspięciem na place. Opuszczając ramiona zrób wydech i powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 8 razy.

Krążenia barkami. Pozycja wyjściowa: Stanie w lekkim rozkroku, ręce na barki. Wykonuj krążenia barkami do przodu, następnie do tyłu. Po 10 razy w każdą stronę.

Skręt szyi. Wykonaj ruch przeczący głowy, popatrz się jak najdalej w prawą stronę, następnie w lewą. Ćwiczenie powtórz po 5 razy na stronę.

Przykładowe ćwiczenia rozciągające w ciągu dnia

Jaskółka: Pozycja wyjściowa: klęk podparty. Unieś prawą rękę, lewą nogę do góry, utrzymaj 4 sekundy, następnie opuść i unieś lewą rękę i prawą nogę. Ćwiczenie powtórz 12 razy.

Skłon japoński. Klęk na piętach. Wyciągnij ręce przed siebie jak możesz najdalej, głowę schowaj między ramiona. Wytrzymaj 10 sekund, powtórz 3 razy.

Biodra w górę Pozycja wyjściowa: leżenie tyłem, na plecach, kolana ugięte, stopy oparte o podłogę. Unieś biodra do góry, napnij pośladki, utrzymaj 4 sekundy, Powoli opuść biodra. Powtórz 15 razy.

Podciąganie nogi Pozycja wyjściowa: leżenie tyłem, na plecach, nogi wyprostowane. Przyciągnij lewą nogę do brzucha, przytrzymaj rękoma, w tym czasie prawa noga wyprostowana spoczywa na podłodze. Utrzymaj w tej pozycji 4 sekundy, następnie zmień nogę.

Koci grzbiet. Pozycja wyjściowa: klęk podarty. Wypchnij plecy do góry, zwiń brodę do mostka, utrzymaj 4 sekundy, następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Powyższy tekst pochodzi z naszych publikacji i kursów. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do naszej Szkoły Zdrowego Stylu Życia.

BACK TO TOP