Florida Wellness Health Academy to Szkoła Zdrowego Stylu Życia w języku angielskim, która stanowi filię/oddział naszej Fundacji i Szkoły. Powstała żeby propagować zdrowy styl życia w języku angielskim w zasięgu globalnym.

FWHA (Florida Wellness Health Academy) została założona w celu prowadzenia szkoleń online i programów certyfikacji w wybranych zawodach w branży wellness. Jej zadaniem jest pomoc w walce z szerzącą się globalną epidemią (pandemią) chorób przewlekłych. Choroby te powstają głównie w wyniku prowadzenia niezdrowego trybu życia, dlatego aby im zapobiegać i leczyć konieczna jest zmiana tego stylu. Wymaga to edukacji w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Naszą misją jest poprawa zepsutego systemu opieki zdrowotnej. Lekarze medycyny konwencjonalnej nie są w stanie powstrzymać szerzącej się na całym świecie epidemii chorób przewlekłych, w szczególności cukrzycy i otyłości. W tym celu potrzebni są wykształceni trenerzy i coachowie zdrowia wellness.

Dlatego potrzebna jest edukacja trenerów i coachów zdrowia wellness, aby pomóc pozornie zdrowym ludziom (tym, którzy mają już poważne problemy zdrowotne, ale lekarze nie diagnozują ich jeszcze jako chorych) – aby leczyć ich nie lekarstwami, ale zmianą stylu życia.