Poradnia Zdrowia Wellness to pierwsza w Polsce Poradnia Optymalnego Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia.

Nasza poradnia leczy nie za pomocą leków a za pomocą zmiany stylu życia, poprzez wprowadzenie elementów zdrowego stylu życia.

Metoda ta, oparta na badaniach naukowych, jest znana i praktykowana na świecie od kilku lat. Powstała już i robi się coraz bardziej popularna nowa gałąź medycyny konwencjonalnej zwana medycyną stylu życia (Lifestyle Medicine).

Cytując za American College of Liefestyle Medicine oraz American College of Preventive Medicine – „Medycyna stylu życia  jest innowacyjną, opartą o dowody naukowe specjalistyczną praktyką, której celem jest wspieranie jednostek i ich rodzin w trwałej modyfikacji zachowań, wpływających na zdrowie i jakość życia”.

Nasze cele i działania są podobne:

Cele to:

– obniżenie ryzyka bądź wspomaganie leczenia wielu chorób przewlekłych, związanych ze stylem życia, takich jak choroby układu krążenia, nowotwory czy cukrzyca, a także uzależnienia.

–  wspieranie osób które chcą lub muszą (np. z powodów zdrowotnych)  zmienić swój styl życia.

Działania opierają się na 5 fundamentach, dzięki którym osiągniesz optymalny dla swojego wieku i trybu życia stan zdrowia:

1. Odżywianie
  2. Aktywność fizyczna
  3. Stres, emocje i zdrowy sen
  4. Używki i czynniki szkodliwe dla zdrowia
  5. Zdrowie seksualne

My, dodatkowo, opieramy nasze działania na zasadach zgodnych z filozofią wellness, którą, jako pierwsi w Polsce, opisujemy i interpretujemy w naszej publikacji Wellness zdrowy styl życia.

Filozofia ta podchodzi holistycznie do tematu zdrowia i życia oraz pozwala na dokładne zrozumienie i ułożenie koncepcji zmian w życiu.

Nasze programy kierujemy szczególnie do osób:

• z nadwagą lub otyłością ( cukrzyco-otyłością),
  • które mają problemy alkoholowe,
  • które słyszały od lekarza lub same doszły do wniosku, że należy prowadzić zdrowy styl życia ale nie potrafią tego osiągnąć.

Nasi trenerzy personalni wellness, będący lekarzami optymalnego zdrowia, którzy są jednocześnie ekspertami wellness, doradcami żywieniowymi i psychologicznymi, oraz instruktorami rekreacji fizycznej wellness zapewniają edukację, trening i wsparcie osobom, które chcą dłużej cieszyć się zdrowiem.