To zespół działań naszej Fundacji, skierowanych do całego społeczeństwa, mających na celu uświadomienie wszystkim zagrożeń wynikających z prowadzenia niewłaściwego stylu życia i przekazanie jak w prosty sposób można go zmienić, jak należy się odżywiać, uprawiać aktywność fizyczną i uwzględniać wpływ psychiki na nasze zdrowie.

Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy siedzą na sofach przed telewizorem, jedzą chipsy popijając kawą, słodkim napojem lub piwem i przekazać im, że te ważne dla zdrowia zmiany nie są trudne do realizacji.

Żeby ich dokonać nie musisz wcale chodzić na siłownię, kupować drogiego wyposażenia sportowego, brać udziału w maratonach czy innych zawodach. Nie musisz w ogóle biegać, bo wystarczy Ci stosowanie codziennej aktywności fizycznej wellness (p. Aktywność fizyczna).

Powinieneś tylko „wstać z sofy” i zadbać o ruch, ten codzienny zwykły ruch, właściwe odżywianie (p. Dieta Wellness) oraz swoją psychikę i nauczyć się radzić sobie ze stresem (p. Psychika).

W tym celu:

1. Opracowaliśmy programy:

    • właściwego odżywiania nazwanego Dieta Wellness (patrz Dieta),
    • codziennej aktywności ruchowej (patrz Aktywność fizyczna),
    • radzenia sobie ze stresem i zwiększania świadomości dotyczącej wpływu psychiki na zdrowie i odżywianie (patrz Psychika).

2. Przygotowaliśmy i wydaliśmy książkę „Wellness – zdrowy styl życia” dostępną na tej stronie.

3. Prowadzimy kursy i szkolenia  w naszej Akademii Zdrowia Wellness (p. Akademia), która jest Szkołą Zdrowego Stylu Życia i kształci ekspertów, doradców żywieniowych, doradców psychologicznych, instruktorów aktywności fizycznej, coachów, trenerów personalnych wellness, niezbędnych dla osiągnięcia naszego celu. Wyszkoleni przez nas trenerzy personalni wellness, zwani lekarzami zdrowia  będą mogli stworzyć poradnie zdrowego stylu życia zwane poradnie wellness. Mogą one powstać w prowadzonych już gabinetach dietetycznych, kosmetycznych, fizjoterapeutycznych, klubach fitness, obiektach SPA, hotelach, pensjonatach, restauracjach itp. Trener personalny wellness może działać również jako freelancer.

Wszyscy którzy będą u nas przeszkoleni i wyrażą chęć prowadzenia tego typu działalności dostaną od nas  licencję i instrukcje oraz pomoc we wprowadzeniu zasad zdrowego stylu życia oraz będą mogli używać logo Diety Wellness. Mogą też liczyć na pomoc w układaniu jadłospisów i przepisów oraz w opracowaniu menu wellness do restauracji. Poradnie te objęte będą przez nas opieką medialną, ich wizytówki będą umieszczone w specjalnej bazie na naszych stronach.

Tylko w ten sposób może stworzyć modę na zdrowy styl życia, nie tylko wśród młodych wysportowanych ludzi ale również wśród tych, którzy nie chcą lub nie mogą z różnych względów chodzić na siłownię, biegać codziennie i brać udziału w masowych biegach, zawiedli się na dietach powodujących efekt jo-jo, są zestresowani, przemęczeni, brakuje im radości życia lub po prostu myślą, że się do tego stylu nie nadają bo są np. za starzy.

Mamy nadzieję że po zapoznaniu się z materiałem, który przedstawiamy na naszej stronie oraz po przeczytaniu książki „Wellness – zdrowy styl życia” zmienisz zdanie na temat możliwości zmiany swoich nawyków i stylu życia. Zrozumiesz, że nie jest to trudne i że warto się uodpornić od chorób przewlekłych i hipokinetycznych (wynikających ze zbyt małej ilości ruchu w codziennym życiu), zmienić swój wygląd, mieć dobre samopoczucie, a w konsekwencji przedłużyć zdrowe życie. Po podniesieniu swojej świadomości zrozumiesz, że dokonywać tego typu zmiany jest lepiej w grupie. Powiadom więc innych o tym i namów ich żeby robili to samo, a najlepiej róbcie to razem.

W ten sposób przyczynisz się do promocji zdrowia wellness, pomożesz innym tak jak inni pomogli Tobie.

Zapraszamy do lektury książki Wellness – zdrowy styl życia oraz do naszej Szkoły Zdrowego Stylu Życia.

Dołącz do nas!

Be well!

DO GÓRY