okladka-lifestyle-pl

Książka Wellness – Zdrowy Styl Życia została napisana przez Andrzeja Matuszewskiego – fundatora naszej fundacji. Publikacje ta ma na celu rozpropagowanie idei wellness i zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Autor przekazał fundacji prawa autorskie z zastrzeżeniem że cały dochód ze sprzedaży książki ma być przeznaczony na promocję zdrowia a w szczególności zdrowego stylu życia.

Książka ta jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie interpretacji filozofii wellness, której celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia i przedłużenie zdrowego życia, a głównym czynnikiem doprowadzającym do tego jest zdrowy styl życia.

 Określa cel i ideę, obowiązujące w życiu. W prosty i czytelny sposób wyjaśnia zasady życia zgodnego z wellness. Podaje definicje, których brakuje w powszechnej interpretacji wellness.

 Udowadnia, że wellness można, bez nadużycia, nazwać zdrowiem holistycznym, ponieważ obejmuje wiele obszarów życia, których charakterystyka została dokładnie opisana w tej publikacji.

 Zawiera opisy:

  • innowacyjnej diety, będącej stylem życia, dzięki której poznasz tajemnice odchudzania i przyczyny powstawania otyłości,
  • nowatorskich form aktywności fizycznej wellness, opartych na codziennej aktywności ruchowej,
  • aspektów psychologicznych: wpływu psychiki na zdrowie i życie oraz radzenia sobie ze stresem.Książka w przejrzysty sposób przedstawia, jak można, poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia, zapobiegać chorobom przewlekłym, takim jak: cukrzyca typu 2, choroby serca, nowotwory, udary, i obniżyć ryzyko występowania przedwczesnych zgonów.     

Prezentuje również, jak dokonać czegoś więcej, czyli… jak dożyć 120 lat w dobrym zdrowiu i poczuciu młodości. Możemy wykorzystać to, że jak twierdzą naukowcy, nasze wszystkie organy są przystosowane do tak długiego życia, a nie osiągamy go tylko dlatego, ponieważ prowadzimy niezdrowy styl życia. 

Książka jest częścią materiału szkoleniowego naszej Akademii Wellness, część jej treści umieściliśmy też na naszej stronie głównej. 

DO GÓRY