FacebookTab
Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco. Co 3 dni nowy film

Trener Wellness

Trener personalny wellness to Trener zdrowego stylu życia.

  To nowy zawód dla osób, które lubią zdrowy styl życia, prowadzą lub chcą go prowadzić oraz promować wśród innych. Łączy w sobie zawody Doradcy żywieniowego i psychologicznego, Instruktora aktywności fizycznej i Eksperta wellness.

   Trener wellness to osoba, która podchodzi holistycznie (całościowo) do tematu zdrowia, dba nie tylko o ciało, tak jak np. trener fitness, ale również o stan psychiczny i duchowy oraz, zgodnie z filozofią wellness, dba równoważnie o wszystkie obszary życia. Posiada umiejętność zapobiegania chorobom i przedłużania życia. Promuje zdrowie i sprawność fizyczną oraz dba o higienę środowiska.

   Trener wellness jest lekarzem zdrowia, w rozumieniu zdrowia publicznego, bo (zgodnie z definicją) zdrowie publiczne to nauka i sztuka zapobiegania chorobom, przedłużania życia, promowania zdrowia i sprawności fizycznej oraz podejmowanie  wysiłku na rzecz higieny środowiska.

   Trener personalny wellness pomoże Ci wprowadzić pozytywne zmiany w Twoim  życiu, nauczy Cię jak prowadzić zdrowy styl życia, a w szczególności jak:

  • odżywiać się zdrowo, eliminując złe nawyki i przyzwyczajenia
  • uprawiać aktywność fizyczną wellness, która jest oparta na codziennej aktywności ruchowej
  • dbać o swoją psychikę, żeby rozumieć jej  wpływ na zdrowie
  • radzić sobie ze stresem
  •  interpretować filozofię wellness, tak żebyś i Ty mógł propagować tę ideę  wśród innych.

   Trener Wellness – to stosunkowo nowy zawód, który niedawno pojawił się na polskim rynku. Niestety zanim się spopularyzował, jego znaczenie zostało wypaczone przez firmy sprzedające suplementy diety i kosmetyki, nazywające swoich handlowców trenerami wellness, reklamujące szkolenia i zatrudnienie w tym właśnie kierunku. Wiele osób zawiodło się, bo nie tak wyobrażali sobie zawód trenera wellness.

   Nasza fundacja chce przywrócić znaczenie i autorytet trenera wellness jako osoby, która prowadzi zdrowy styl życia zgodny z ideą wellness i pomaga innym w dokonaniu pozytywnych zmian w ich stylu życia.