Willa Wellness  prowadzona jest przez Fundację Promocji Zdrowia Wellness która zajmuje się promocją zdrowego stylu życia. Powstała w celu promowania mało dziś popularnego nurtu troski o równowagę ciała, duszy i umysłu  dającą  nam dobre samopoczucie zwane wellness,  które zapewnia  długoletnie i zdrowe  życie… Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży miejsc hotelowych przeznaczone są na działalność statutową fundacji.

Willa usytuowany jest w zacisznym miejscu, w lesie sosnowym, z dala od zgiełku, spalin i smogu. Jednocześnie blisko, bo w zasięgu wzroku, mamy zabytkowy Kazimierz i zamek w Janowcu. Położona jest 2 km od centrum Kazimierza Dolnego i tylko 600 metrów od przystani promowej nad Wisłą.

Wszyscy goście którzy zainteresują się tematem zdrowego stylu życia mogą otrzymać krótką, bezpłatną konsultację na temat właściwego odżywiania, codziennej aktywności fizycznej, wpływu psychiki na zdrowie, radzenia sobie ze stresem, właściwej motywacji  do zmian stylu życia.

Willa jest Centrum szkoleń wyjazdowych gdzie odbywają się warsztaty, szkolenia, zajęcia jogi organizowane w ramach Akademii Zdrowia Wellness oraz wczasy odchudzające.