Podnoszenie świadomości

Żyjemy obecnie w świecie kapitalistycznym, który, krótko mówiąc, oparty jest na pieniądzu. Dzięki temu mamy bardzo bogaty rynek konsumpcyjny, co nas wszystkich cieszy, ale wszechobecna walka o pieniądz doprowadza do bardzo wielu wypaczeń, które odbijają się na naszym zdrowiu i życiu.

Część lekarzy wykorzystuje swoją praktykę lekarską jako sposób szybkiego dorobienia się a nie misję służenia pomocą chorym ludziom. Przepisują nam różne leki, każą wykonywać drogie badania, kierują na operacje, tylko dlatego że mają z tego korzyści finansowe. Przemysł farmaceutyczny zasypuje nas reklamami leków, które często okazują się nieskuteczne. Problemem jest nie tylko strata pieniędzy ale głównie to, że osoba która przyjmuje takie leki ma poczucie że jest leczona i zaprzestaje właściwych działań w tym kierunku. Takich negatywnych przykładów można niestety znaleźć więcej.

Jak możemy się przed tym bronić? Najlepszą obroną jest bycie świadomym konsumentem lub pacjentem i zachowanie dzięki temu zdrowia.

Jak to zrobić? Poprzez ciągłe podnoszenie świadomości na temat naszego zdrowia i życia, co da nam możliwość zapobiegania chorobom. Możemy to osiągnąć poprzez samodzielną naukę, udział w szkoleniach i seminariach, łączenie się w grupy ludzi o tych samych problemach, w których szybko możemy wymienić się informacjami i doświadczeniem z innymi członkami grupy. Dzięki temu szybciej zrozumiemy i zaczniemy stosować zasady zdrowego stylu życia, które zabezpieczą nas przed koniecznością wizyty u lekarza lub zakupów w aptece. Lekarzy odwiedzać będziemy okresowo, tylko podczas badań profilaktycznych.

Fundacja Promocji Zdrowia Wellness powstała, aby Ci w tym pomóc.

Nasze strony, nasz kanał na YouTube oraz książka pt. Wellness – zdrowy styl życia, którą właśnie wydaliśmy, mają służyć Ci pomocą. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Ciebie cykl szkoleń w prowadzonej przez nas Akademii Wellness kształcącej doradców, instruktorów i trenerów personalnych wellness.

Wszystkie nasze działania są po to, żebyś uniezależnił się od „przemysłu chorobowego” a stał się klientem „przemysłu zdrowia” jakim jest wellness.

Pamiętaj: Wybór między zdrowiem a chorobą należy do Ciebie.

Zapraszamy do lektury książki Wellness – zdrowy styl życia oraz do naszej Szkoły Zdrowego Stylu Życia.

autor: Andrzej Matuszewski

BACK TO TOP