Dlaczego Joga? Co się zmieniło, gdy Joga się pojawiła w Twoim życiu? Czy pojawiło się wraz z nią więcej wdzięczności, szacunku i miłości do siebie, do swojego ciała?

Może zacząłeś/zaczęłaś go bardziej akceptować? Może się pojawiło więcej troski i zaufania? A może w końcu uświadomiłeś/ uświadomiłaś sobie, ile Twój organizm robi dla Ciebie codziennie, żebyś mógł/mogła się poruszać, biegać, chodzić, smakować jedzenie, podróżować, prowadzić samochód, malować, pisać, przytulać bliskich…? Może w ogóle pozmieniało Ci się samo traktowanie siebie i innych, oraz zmieniłeś/zmieniłaś optykę, wizję, okulary, soczewki na bardziej łagodne i proste, przestając się skupiać na zbędnym, zauważając więcej pięknych kolorów, słońca, światła i ciepła…?

Joga inspiruje. Joga uczy Miłości. Bezwarunkowej. Prawdziwej. Którą chcesz się dzielić z całego serca, nie oczekując nic natychmiast.

Joga pozwala Ci się bać, pozwala czuć się nieidealnym/nieidealną, żywym/żywą każdą Twoją komórką, płakać, gdy boli, oraz śmiać się nawet palcami stóp i rzęsami, gdy się czujesz szczęśliwym/szczęśliwą.

Joga uczy nas akceptować. Nie ważne jaki masz kolor włosów oraz skóry, ile ważysz i jaką religię wyznajesz. Nie ważne, kim w ogóle jesteś i co masz za sobą. Joga, jak dobra i bardzo czujna Matka, zawsze wszystkich przyjmuje oraz z wielką życzliwością pomaga wszystkim chętnym.

Puść Ją w swoje życie, w swoje serce, pozwól Jej przytulić Cię i poczuj, że jesteś w końcu w tym miejscu, którego tak długo szukałeś/szukałaś, – jesteś w domu.

Tekst pochodzi z naszego Kursu Instruktora Jogi

Autorka: Iryna Szczepna nauczyciel jogi, prowadząca nasze kursy i zajęcia jogi 

DO GÓRY