Dieta Wellness

Dieta Wellness – Jedz wszystko, co zdrowe!

Dieta Wellness, jako dieta będąca stylem życia, zawiera w sobie elementy zrównoważonego odżywiania, które uwzględniają wszystkie zdrowe produkty. Dieta ta funkcjonuje pod hasłem: „Jedz wszystko, co zdrowe!”. Wprowadza codzienny plan dnia, zawierający, oprócz regularnych posiłków, nieuciążliwe ćwiczenia fizyczne i kontrolowanie wagi. Uwzględnia wpływ psychiki na odżywianie – eliminację złych nawyków, pozbycie się fobii i kontrolę stresu.

Wszystko to jest oparte na idei zdrowego stylu życia wellness i ma zapobiec wielu chorobom, które powstają wskutek niewłaściwego odżywiania, braku ruchu oraz zachwiania równowagi psychicznej. Ma też pomóc w osiągnięciu dobrego samopoczucia – dobrostanu wellness – który uodpornia nas na wiele chorób oraz problemów psychicznych, a w konsekwencji może przedłużyć zdrowe życie.

Nasza dieta, zgodnie z założeniami wellness, nie jest bardzo restrykcyjna, wymaga jedynie wyrzeczenia się szkodliwych dla zdrowia produktów, pozbycia się złych nawyków, dbania o kondycję fizyczną, psychiczną i duchową. Jest przeznaczona zarówno dla ludzi zdrowych, jak i tych z nadwagą oraz otyłością, którzy chcą zredukować masę ciała, a następnie utrzymywać efekt przez całe życie.

Dla osób z nadwagą i otyłością przygotowaliśmy specjalny program odchudzający, podzielony na 2 etapy, uwzględniający pozbycie się insulinooporności i redukcję masy ciała. Etap III , już dla wszystkich, to zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną, psychiczną i duchową. Nasz program może być Twoim stylem życia praktycznie na zawsze.

Co ją wyróżnia?

.  Nasza Dieta Wellness;   

          Jest  dietą zrównoważoną ( inaczej,  zbilansowaną) czyli nie preferującą żadnego ze podstawowych składników odżywczych takich jak węglowodany, tłuszcze i białka. Proporcja między nimi jest zgodna z ustalonymi w Polsce ( i na świecie) normami

        Jest dietą zróżnicowaną oferującą wszystkie produkty zgodnie z hasłem  Jedz wszystko co zdrowe. Nie ogranicza pewnych produktów (tak jak np. diety wegeteriańskie wykluczające mięso), eliminuje tylko te złe ( np. złe węglowodany i złe tłuszcze).

        Jest podobna do bardzo popularnych w USA ( jak również w Polsce) diet : South Beach  i Dieta Zone Barry Briggsa. Podobnie  jest podzielona na etapy a dobór produktów oparty jest na indeksie glikemicznym. Ponadto uwzględnia produkty dostępne na polskim rynku ( ma polskie jadłospisy)

       Jest stylem życia i tego stylu uczymy w trakcie programu odchudzania, nie pobierając za to dodatkowych opłat.

 Naszą dietę należy traktować jako styl życia i odżywiania, a nie doraźną metodę na zrzucenie kilku kilogramów, to nie kolejna dieta-cud, których jest już kilkaset na rynku, a ich efekty szybko znikają. Cechą charakterystyczną tych diet jest radykalne zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii lub ograniczenie jedzenia poszczególnych grup produktów. Takich diet powinniśmy unikać, ponieważ często są ubogie w ważne składniki odżywcze i dlatego nie mogą być stosowane przez dłuższy czas. Poza tym nie uczą prawidłowych nawyków żywieniowych i mogą doprowadzić do wystąpienia efektu jo-jo (przybieranie i tracenie na wadze zachodzące cyklicznie), który może być niebezpieczny dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

To Ty sam, poprzez własne świadome wybory, zdecydujesz o tym, na ile chcesz zmienić swoją sylwetkę, wygląd i styl życia.

Dla kogo jest na nasz program?

Program  skutecznego i mądrego odchudzania dla osób z nadwagą i otyłością oraz zdrowego odżywiania, dla osób które już osiągnęły właściwą masę ciała jest praktycznie dla wszystkich osób, z różnych grup wiekowych – zgodnie z ideą, że zdrowe starzenie zaczyna się w zdrowym dzieciństwie – które chcą żyć naprawdę zdrowo, a lekarzy odwiedzać tylko w celach diagnostycznych. Jest dla ludzi otyłych i szczupłych, którzy chcą mieć prawidłową sylwetkę i masę ciała oraz chcą je utrzymać na zawsze, prowadząc zdrowy styl życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej…

DO GÓRY