Aktywny tryb życia

Aktywność fizyczna wellness to niezbędna ilość ćwiczeń fizycznych potrzebna do rozwoju i zachowania zdrowia.

Pomaga nam osiągnąć dobrą kondycję fizyczną, która daje organizmowi zdolność do skutecznego działania i wydajnej pracy. Wiąże się z dobrym stanem zdrowia, radością z aktywnego wypoczynku, odpornością na choroby (np. cukrzycę typu 2, miażdżycę, choroby serca i układu krążenia) oraz schorzenia hipokinetyczne, takie jak bóle kręgosłupa czy stawów, których przyczyną jest zbyt niski poziom aktywności fizycznej.

Dobra kondycja fizyczna sprawia, że mamy coraz lepsze samopoczucie i poprawia się jakość naszego życia. Osiągnięcie takiej formy nie jest możliwe bez uprawiania ćwiczeń fizycznych. Dla poprawy stanu naszego zdrowia oraz kondycji konieczne jest przyzwyczajenie organizmu do regularnego wysiłku, nie tylko w czasie pobytu na siłowni, basenie lub jazdy na rowerze.

Jeśli większość czasu spędzasz siedząc, to nawet regularne ćwiczenia fizyczne nie wyeliminują u Ciebie ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych. Dopiero połączenie wszystkich elementów aktywności fizycznej wellness chroni nas m.in. przed chorobami hiperkinetycznymi.

Powyższy tekst pochodzi z naszych publikacji i kursów. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do naszej Szkoły Zdrowego Stylu Życia.

Next Article
DO GÓRY